Teatr "Przyjaciele"

Teatr "Przyjaciele" działa od 2006 roku. Początkowo miał formę teatrzyku kukiełkowego. Następnym etapem było połączenie kukiełek i aktora na żywo. Od 2010 roku przekształcił się w teatr cieni. Pierwsze sceniczne przedstawienia grupa pokazała w środowisku lokalnym podczas Kamieńskich Integracyjnych Spotkań Twórczych w Kamieniu Kraj. oraz w Przeglądach Twórczości Teatralnej w Sępólnie Kraj. Od 2010 roku grupa teatralna uczestniczy w Przeglądach Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "ALBERTIANA" współorganizowanych przez Fundację "Mimo wszystko" Anny Dymnej i Fundację im. Brata Alberta.

Obraz 009 IMG 1126 IMG 1128 IMG 1281

Grupa teatralna odniosła już wiele znaczących sukcesów:
- dwukrotnie zdobyli tytuł laureata oraz wyróżnienie podczas przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży organizowanego przez CKiS w Sępólnie Kraj. Nagrodą były warsztaty teatralne z aktorem sceny toruńskiej -p. Eugeniuszem Mikołajczakiem ( 2011r.) oraz warsztaty z zakresu muzykoterapii ( 2010r.)
- trzykrotnie brali udział w eliminacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "ALBERTIANA" w Toruniu ( 2011r., 2012r. i 2014r.)
- dwukrotnie brali udział w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "ALBERTIANA" w Krakowie (2012r. i 2014r.), zajmując III miejsce.
- grupa brała udział w Pierwszym Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych organizowanych przez Telewizję Polską (TVP).

IMG 2731 IMG 2769 IMG 2773 IMG 2827