509px-Herb Polski m

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY

Uczniowski Klub Sportowy "HERKULES"

 

Klub Sportowy „Herkules”, zrzesza w swoich szeregach dzieci i młodzież niepełnosprawną umysłowo z całego powiatu.

   

Klub powstał w 1996 roku. Swoją działalność realizuje stwarzając możliwości i warunki do rozwoju psychofizycznego swoich członków. Skupia w swych szeregach dzieci i młodzież z całego powiatu. Jest to młodzież ze sprzężonymi niepełnosprawnościami , która na co dzień boryka się z różnymi problemami życiowymi, utrudniającymi im dostęp do czynnego uprawiania sportu. W klubie wiodą dyscypliny sportowe: lekka atletyka, tenis stołowy i warcaby klasyczne. 

W wymienionych dyscyplinach, na przestrzeni 18 lat działalności osiągnął znaczące sukcesy sportowe na szczeblu województwa i kraju. Od początku działalności nasz klub dominuje w województwie w tenisie stołowym i lekkiej atletyce, zdobywając dziesiątki pucharów oraz złotych, srebrnych i brązowych medali każdego roku. Najlepszą wizytówką działalności klubu są puchary i medale z ogólnopolskich zawodów sportowych. Na wyróżnienie zasługuje liczna grupa naszych sportowców tj. Przemysław Steckiewicz z Dawidem Cichym zdobyli złoty medal w grze deblowej w Ciechanowie 1998, rok później 1999 srebrny medal w grze pojedynczej w kategorii dziewcząt młodszych zdobyła Angelika Berezicka w Ciechanowie, Dawid Miler brązowy medal na 1500m w kat. chł. młodszych w Mistrzostwach Polski w LA we Wrocławiu, 2002 roku Maria Wiśniewska w kategorii kobiet zdobyła srebrny medal w biegu 4x400 w Mistrzostwach Polski w LA we Wrocławiu, w 2003 roku w Pyrzycach w kategorii dziewcząt młodszych brązowy medal zdobyła Justyna Szmaglińska na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym, w 2000 roku w Warszawie również Maria Wiśniewska zdobyła brązowy medal w Jesiennych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, w 2006 roku Anna Klozak na Mistrzostwach Polski w Piłce nożnej Kobiet zdobyła brązowy medal w Zgierzu, w 2007 roku Kamil Wiśniewski zdobył brązowy medal w kat. chł. młodszych w Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych w Miłakowie, w 2012 roku Patryk Czajkowski srebrny medal w skoku w dal i brązowy w biegu na dystansie 100 m w kat. chłopców młodszych w Mistrzostwach Polski w LA w Ostrzeszowie.

Działalność klubu to nie tylko szkolenie sportowców, ale również pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych do realizacji statutowych zadań. Napisaliśmy wiele projektów, dzięki którym pozyskaliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych, zakupiliśmy wiele sprzętu sportowego oraz zorganizowaliśmy obozy sportowo - rekreacyjne, które odbyły się w Głuchołazach i trzykrotnie w Zakopanem.

ddddddddddddddddddddd