Stowarzyszenie "Jesteśmy Tacy Sami"

Stowarzyszenie „Jesteśmy Tacy Sami” zostało założone 15 kwietnia 2005roku. Siedzibą jest Zespół Szkół Nr 2 w Sępólnie Krajeńskim.

Celem Stowarzyszenia jest działanie i wspieranie wszelkich przedsięwzięć mających na uwadze pomoc oraz tworzenie optymalnych warunków rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Organizacja liczy 25 członków, nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 w Sępólnie.

Przedsięwzięcia dofinansowane i zrealizowane przy współpracy z gminą Sępólno Krajeńskie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Więcborku, Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży w Warszawie Bankiem Zachodnim WBK.

Zestawienie projektów Stowarzyszenia „Jesteśmy Tacy Sami” w których brali udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim

Rok

Nazwa projektu

Dofinansowany przez instytucję

*„ Paleta Smaków”

*„ Bo nie tylko Harry Potter na śniadanie ma ochotę”

Urząd Marszałkowski w Toruniu

*„Znaki czasu”

*„Po drabinie coraz wyżej”

Gmina Sępólno Krajeńskie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Więcborku

*„ Wycieczki do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w poszukiwaniu radości.”

*„Poznajemy się w zabawie”

2010

*„Mistrzostwa Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Lekkiej Atletyce Polskiego Towarzystwa Społeczno- Sportowego Sprawni Razem”

*Grupa teatralna „Przyjaciele”

*„Muzyką malowane”

*„Sępólno w oczach dziecka- wczoraj, dzisiaj, jutro”

Gmina Sępólno Krajeńskie

*,, Pory roku na Krajnie naszymi oczami”-zajęcia turystyczno-fotograficzne”

*,,Mamo ,tato mówię i wskazuję”

Urząd Marszałkowski w Toruniu

Fundacja Banku Zachodniego WBK w Warszawie

2013

*„ Mały Artysta to Ja”

Urząd Marszałkowski w

Toruniu

*„Wędrówki po szlakach Krajny”

Województwo Kujawsko-Pomorskie

SAM 3507         SAM 3533

Stowarzyszenie „Jesteśmy Tacy Sami” realizuje projekt finansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie „Wędrówki po szlakach Krajny.

Wędrówki, rajdy, włóczęgi rowerowe, piesze naszych podopiecznych pod kątem spędzania czasu wolnego, poznawania Krajny i jej walorów turystycznych. Trzymajcie kciuki za naszą turystykę!!!”

IMG 1955IMG 1959IMG 2691

IMG 2733IMG 4058IMG 5212

pobierz Zrealizowane projekty w 2017r.