509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Bezpieczna droga do szkoły 2019

W dniu 23.09. 19r. tj. w poniedziałek odbyło się w naszej szkole coroczne spotkanie pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły i jazda na rowerze”. Zaproszeni goście p. policjant R. Kozak i p. J. Wrażeń omówili zasady bezpieczeństwa jakie należy przestrzegać w drodze do i ze szkoły. Zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Przypominali o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Policjanci omówili również zasady bezpieczeństwa w czasie jazdy rowerem, a także skuterem dla uczniów, którzy korzystają z tego pojazdu. Na zakończenie spotkania przypomnieliśmy wszystkie numery alarmowe, a dla uczniów klas młodszych odbyła się praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych pod czujnym okiem panów policjantów. Szkolnej akcji towarzyszyła także wycieczka rowerowa po okolicach Sępólna przeprowadzona przez p. H. Czerwińską i p. R. Bodzińską, w czasie której w szczególności zwracano uwagę na przestrzeganie przepisów bezpiecznej jazdy na rowerze.

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „Bezpieczna droga do szkoły”. Komisja w składzie: p. G. Niemczyk, p. J. Niemyjski oraz M. Łubecki przyznała następujące miejsca:

1.B. Gierszewski;

2.kl. p. K. Wargin;

3.kl. p. A. Kłodzińskiej.

Wyróżnienia

1.M. Lange

2.A. Krzemkowski

3.D. Kwiatek oraz kl. p. W. Skórczewskiej.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i niespodzianki. Organizatorzy konkursu tj p. M. Żywicka oraz p. R. Bodzińska serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział, gratulują nagrodzonym i zapraszają za rok.