509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Bezpieczne wakacje 2019

Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. K. Jacuńskim przedstawicielem Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie Krajeńskim. Tematem przewodnim, jak co roku było bezpieczeństwo w czasie wakacji letnich. Zaproszony gość przypomniał zasady właściwego zachowania się nad wodą, w lesie, mówił o niebezpieczeństwach związanych z utonięciami i pożarami, a także przestrzegał przed kontaktami z osobami obcymi. W trakcie wakacji bardzo często dochodzi do różnych wypadków podczas wykonywania prac polowych dlatego p. Krzysztof bardzo szczegółowo omówił ten temat. Przypomniał także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. przechodzenie przez jezdnie i bezpieczną jazdę rowerem.Tłumaczył jak postępować w różnych niebezpiecznych sytuacjach, co należy zrobić aby uniknąć zagrożenia np. w czasie burzy, zgubienia się, spotkania z agresywnym psem. Zademonstrował pozycję jaką należy przyjąć w razie ataku psa.Strażak przypomniał naszym uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Zajęcia odbywały się praktycznie.

Wszyscy chętni mogli ćwiczyć na fantomie.Wszystkie takie spotkania mają jeden cel, aby wakacje były dla dzieci bezpieczne i by po powrocie do szkoły pozostały im tylko miłe i dobre wspomnienia. I właśnie tego zaproszony gość życzył uczniom na koniec akcji : „ Bezpieczne wakacje 2019r”. Wszyscy otrzymali również odblaski.