509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Kawiarenkowe spotkanie ze zdrową żywnością

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są „Kawiarenkowe spotkania z ...”. Tegoroczna edycja tego jakże ciekawego przedsięwzięcia miała miejsce 19 września 2019 roku. Tym razem "spotkaliśmy się ze zdrowym żywieniem". Uczniowie klas przysposabiających do pracy wraz z paniami M. Żywicką, H. Czerwińską i E. Kozłowską przygotowali zdrowe i bardzo smaczne menu, w którym zaproszeni goście mogli znaleźć zdrowe desery i przekąski przygotowane z warzyw i owoców. Tego dnia aula szkolna zamieniła się w uroczą kawiarenkę, pełną kolorowych dekoracji z owoców i warzyw. Uczniowie z chęcią częstowali się zdrowymi deserami i przekąskami takimi, jak: warzywne serpentynki, marchewkowe ciasto, owocowe szaszłyki, kisiel z jabłkami, galaretka z borówkami oraz zapiekane ziemniaki z sosem jogurtowym.
Spotkaniu towarzyszyła muzyka i wspólny śpiew, a miła atmosfera panująca podczas spotkania sprzyjała dobrej zabawie. "Kawiarenkowe spotkanie ze zdrową żywnością" było imprezą podsumowującą projekt "Zdrowe żywienie zawsze jest w cenie", który był realizowany w naszej szkole od maja 2019 roku.