509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/20

Dnia 02.09.2019 r. w Zespole Szkół nr 2 miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość miała szczególny charakter. Stanowisko dyrektora objął pan mgr Mariusz Czerwiński. Po krótkiej przemowie, przywitaniu przedstawicieli starostwa powiatowego i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły powitał nowych uczniów,rodziców, nauczycieli naszej szkoły, a następnie przedstawił skład klas i ich wychowawców. Serdeczne słowa skierował w szczególności do uczniów klas pierwszych, by czuli się bezpiecznie w naszej szkole, a otoczeni troską i opieką odnosili same sukcesy na miarę swoich możliwości. – "Ja też jestem pierwszakiem, bo dyrektorem szkoły jestem od dziś "– zaznaczył. Bardzo doniosłą chwilą było pożegnanie byłej pani dyrektor Mirosławy Niemyjskiej przez przedstawicieli starostwa powiatowego. Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Skarbnik Powiatu Władysław Rembelski oraz pracownicy wydziałów starostwa powiatowego w Sępólnie Krajeńskim związanych z oświatą: Arleta Kamińska, Marika Domagała oraz Artur Juhnke, podziękowali za współpracę przechodzącej na emeryturę, wieloletniej dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Sępólnie Krajeńskim, Mirosławie Niemyjskiej oraz nauczycielce szkoły Wiesławie Stafiej.

- Szanownej Pani Dyrektor dziękujemy za współpracę oraz pełną odpowiedzialności i zaangażowania pracę pedagogiczną i kierowniczą. Praca z Panią była dla nas przyjemnością i inspiracją do działania. Życzymy wszystkiego dobrego, spokoju, zdrowia i realizacji marzeń. Symbolicznym akcentem było przekazanie przez Mirosławę Niemyjską klucza do szkoły nowemu dyrektorowi .W tej ważnej chwili pełnej wzruszeń pani M.Niemyjska podziękowała za lata pracy na rzecz szkoły i życzyła dalszych sukcesów społeczności szkolnej. Na koniec spotkania dyrektor M.Czerwiński życzył wszystkim uczniom i nauczycielom wytrwałości w pracy i sukcesów. Po przekazaniu zebranym wszystkich spraw związanych z organizacją szkoły uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.