509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/20

Dnia 02.09.2019 r. w Zespole Szkół nr 2 miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość miała szczególny charakter. Stanowisko dyrektora objął pan mgr Mariusz Czerwiński, który powitał wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców, gości i nauczycieli.Po krótkiej przemowie, przywitaniu przedstawicieli starostwa powiatowego i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły powitał nowych uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a następnie przedstawił skład klas i ich wychowawców. Serdeczne słowa skierował w szczególności do uczniów klas pierwszych, by czuli się bezpiecznie w naszej szkole, a otoczeni troską i opieką odnosili same sukcesy na miarę swoich możliwości. – Ja też jestem pierwszakiem, bo dyrektorem szkoły jestem od dziś – zaznaczył. Bardzo doniosłą chwilą było pożegnanie byłej pani dyrektor Mirosławy Niemyjskiej przez przedstawicieli starostwa powiatowego. Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Skarbnik Powiatu Władysław Rembelski oraz pracownicy wydziałów starostwa powiatowego w Sępólnie Krajeńskim związanych z oświatą: Arleta Kamińska, Marika Domagała oraz Artur Juhnke, podziękowali za współpracę przechodzącej na emeryturę, wieloletniej dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Sępólnie Krajeńskim, Mirosławie Niemyjskiej oraz nauczycielce szkoły Wiesławie Stafiej.

- Szanownej Pani Dyrektor dziękujemy za współpracę oraz pełną odpowiedzialności i zaangażowania pracę pedagogiczną i kierowniczą. Praca z Panią była dla nas przyjemnością i inspiracją do działania. Życzymy wszystkiego dobrego, spokoju, zdrowia i realizacji marzeń. Symbolicznym akcentem było przekazanie przez Mirosławę Niemyjską klucza do szkoły nowemu dyrektorowi .W tej ważnej chwili pełnej wzruszeń pani M.Niemyjska podziękowała za lata pracy na rzecz szkoły i życzyła dalszych sukcesów społeczności szkolnej. Na koniec spotkania dyrektor M.Czerwiński życzył wszystkim uczniom i nauczycielom wytrwałości w pracy i sukcesów. Po przekazaniu zebranym wszystkich spraw związanych z organizacją szkoły uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.