509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni razem” Sępólno Krajeńskie 23.05.19

Dnia 23.05.2019 roku na obiektach sportowych sępoleńskiego Centrum Sportu i Rekreacji obyły się XXV Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Celem tych zawodów było wyłonienie najlepszych lekkoatletów w województwie oraz wytypowanie reprezentacji województwa na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Ciechnowie w dniach 7-9.06.2019.Uczestników zawodów przywitał główny organizator zawodów Pan Mariusz Czerwiński natomiast ceremonii otwarcia dokonał burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski. Do zawodów zgłosiło się 82 zawodniczki i zawodników z dziewięciu szkół województwa kujawsko-pomorskiego: z Grudziądza, Karnowa, Warlubia, Żnina, Tucholi trzech szkół z Bydgoszczy nr 19, 30, 31, oraz Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Zawodnicy rywalizowali w 30 konkurencjach lekkoatletycznych. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim zdobyła 8 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych medali zajmując I miejsce w klasyfikacji medalowej .

Indywidualnie medale zdobyli: w kategorii kobiet w skoku w dal II miejsce w biegu na dys. 400m, III miejsce na 400m oraz II 1500m zdobyła Wiktoria Żłobecka, I miejsce w biegu na 800m, I miejsce w biegu na 1500m, I miejsce na 400m, II miejsce w dal zdobyła Monika Wyrobek, w kategorii chłopców I miejsce w biegu na dys.100m, I na dys 200m , II miejsce w skoku w dal i I Miejsce w rzucie oszczepem zdobył Eryk Mróz, III miejsce w pchnięciu kulą Paweł Czajkowski , III miejsce na dys. 1500m Dominik Bukalski, kategoria mężczyzn I miejsce w biegu na dys. 1500 m zdobył Jan Brall, II miejsce w biegu na dys.1500m zdobył Maciej Pankau, III miejsce w biegu na dys.1500m Daniel Kiedrowski Reprezentację Zespołu Szkół nr 2 przygotowali pan Krzysztof Lewandowski, pan Maciej Lipiński i pan Mariusz Czerwiński.Organizator składa serdeczne podziękowania dla: Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim, Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim, Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim, Banku Spółdzielczego w Więcborku, Centrum Sportu i Rekreacji, dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i wolontariuszy z ZSP, dyrektora Liceum Ogólnokształcącego i wolontariuszy z LO, dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, Klubu „Młodych Twórców” oraz sędziom lekkoatletycznym Panu Michałowi Humerskiemu, Piotrowi Kozłowskiemu, Aleksandrowi Niemczykowi, Krzysztofowi Sadowskiemu.