509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

I WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „ZAADOPTUJ SIĘ”

Dnia 30 maja 2019r. Monika Wyrobek i Dominik Bukalski reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Zaadoptuj się", który miał miejsce w Branżowej Szkole I stopnia w Bydgoszczy. Pod opieką pani Hanny Czerwińskiej i Małgorzaty Żywickiej uczniowie brali udział w debacie i teście wiedzy. Nasi reprezentanci wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ekologii. Dominik Bukalski zdobył III miejsce w kategorii test. Natomiast za udział w debacie Dominik i Monika otrzymali wyróżnienia. Konkursowi towarzyszyła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych plakatów zwiazanych z zagadnieniami ekologicznymi. Również w tym konkursie uczniowie naszej szkoły brali udział. Plakaty zostały wykonane wcześniej i przesłane do Bydgoszczy. W tej kategorii III miejsce zdobył Damian Kwiatek. Wyróżnienia otrzymali: Krystian Gruchała, Marcin Ojdowski, Jan Brall, Maciej Pankau, Mariola Piontkowska i Filip Michalczewski.

Wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.Gospodarze konkursu przygotowali inscenizację teatralną dotyczącą ekologii.Wszyscy uczestnicy skorzystali ze smacznego poczęstunku, a całe spotkanie przebiegło w miłej i sedecznej atmosferze.