509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Ciechanów 7-9.06.19r

W dniach 7-9.06.2019 roku na obiektach sportowych Centrum Sportu i rekreacji w Ciechanowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Do zawodów tych zakwalifikowało się czterech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Do Ciechanowa przyjechały reprezentacje 14 województw. Na starcie stanęło około 160 zawodniczek i zawodników rywalizujących 26 konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch kategoriach wiekowych. Nasza ekipa pod opieką pana Mariusza Czerwińskiego godnie reprezentowała województwo Kujawsko –Pomorskie. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy VI miejsce.

Indywidualnie Wiktoria Żłobecka w kategorii dziewcząt starszych na dystansie 400m była siódma, na 800m dziewiąta, Paweł Czajkowski w kategorii chłopców młodszych w skoku w dal był siódmy, w biegu na dystansie 800 m był ósmy, Eryk Mróz w kategorii chłopców młodszych na dystansie 100m był piąty, w skoku w dal zdobył złoty medal, a w szafecie 4x100 z zawodnikami z Włocławka zdobył srebrny medal.  Monika Wyrobek w kategorii dziewcząt starszych na dystansie 1500 metrów po zaciętej walce zdobyła długo srebrny medal, a na dystansie 3000 m zdobyła również srebrny medal. To już stało się tradycją, że na imprezach ogólnopolskich zawodnicy UKS „Herkules” zdobywają przynajmniej dwa medale. Tym razem, aż cztery. Brawa dla naszych zawodników.