509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Terapia przez sztukę - wizyta w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Dnia 28.03.2019r. piętnastoosobowa grupa uczniów,w tym uczniowie z autyzmem  pod opieką nauczycieli pani R. Bodzińskiej oraz  pani A.Kłodzińskiej po raz kolejny gościli z wizytą w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj. na warsztatach ceramicznych.Głównym celem zajęć była terapia przez sztukę. Jedną z form arteterapii jest lepienie z gliny. Zajęcia z gliną to przede wszystkim kreatywna, twórcza zabawa z przyjaznym materiałem.Tym razem uczniowie stali sie twórami wielkanocnych zajączków.Uczniowie  wyrabiali, wałkowali, doklejali elementy,nadawali odpowiedni kształt glinie.Rozwijali  koncentrację uwagi, sprawność manualną oraz wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia miały szczególne znaczenie dla uczniów z autyzmem. Mogli zmniejszyć poziom napięcia emocjonalnego, niwelować zaburzenia sensoryczne, a także rozwijać umiejetności społeczne i komunikacyjne.Powstały przepiękne gliniane zające,które ozdobią niejeden wielkanocny stół.Na ostateczne efekty swojej pracy uczniowie będą musieli poczekać, gdyż prace, które powstały trafiły do specjalnego pieca, gdzie zostały poddane procesowi wypalenia.
Zajęcia tradycyjnie zakończyliśmy wizytą w pizzerii.