509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

Stało się już tradycją, że w grudniu uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie, którego celem jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. Celem tegorocznej edycji było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych;prezentacja szopki bożonarodzeniowej, jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych, dzieci i młodzieży, a także dorosłych;kształtowanie aktywnej i twórczej postawy uczniów wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia. W tym roku 18 uczniów przygotowało bardzo pomysłowe, estetyczne i piękne Szopki Bożonarodzeniowe. Komisja po bardzo trudnej naradzie postanowiła nagrodzić po 3 uczniów w kategorii klas młodszych i starszych.Osoby nagrodzone to: Bartosz Gierszewski,Oliwier Pyrc,Brajan Żłobecki, Marcin Ojdowski,Oliwia Błońska oraz Dominik Bukalski. 

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników wręczyła organizatorka konkursu pani Małgosia Żywicka.