509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Pieczemy świąteczne ciasteczka

Na zajęciach kulinarnych w środę 12 grudnia uczniowie z Kamienia Kraj.: Magda, Ola, Maciek i Sebastian piekli świąteczne maślane ciasteczka. Nie mogli się już doczekać tego dnia. Wszyscy przed przystąpieniem do przygotowania ciasta umyli ręce i założyli kuchenne fartuszki. Wspólnie przygotowali ciasto według przepisu. Każdy uczeń otrzymał kawałek ciasta, który musiał rozwałkować i wyciąć z niego a pomocą foremek różne kształty. Były wśród nich; choinka, bałwanek, gwiazdka,serduszka i wiele innych. Na koniec ułożyli ciasteczka na blaszki i upiekli. Za kilka dni będą je dekorować. Ciastka wzbogacą wigilijny stół podczas klasowej Wigilii. Oprócz ciasteczek uczniowie upieką jeszcze piernik oraz przygotują rybę w sosie śmietanowo-ziołowym i barszcz.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim pracownikom szkoły oraz naszym koleżankom i kolegom: magicznej atmosfery, radości, spokoju, zdrowia, wielu chwil w rodzinnym gronie. W Nowym Roku 2019 natomiast szczęścia i wszelkiej pomyślności.
WESOŁYCH ŚWIĄT