509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Mikołajki w Kamieniu Krajeńskim

Stało się już tradycją, iż co roku Oddziały w Kamieniu Krajeńskim odwiedzają Mikołaje z różnych stron świata. A wszystko to za sprawą wolontariuszy Programu EVS (Wolontariat Europejski) goszczących w Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim. W rytmie piosenki „Zima, zima, zima”, 6 grudnia mieliśmy okazję poznać Angela z Portugalii, Hasana z Turcji, Mariam z Gruzji oraz Aslana z Czeczenii. Nasi goście odwiedzili dzieci z każdej z grup na terenie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu. Przy dźwiękach piosenek i dzwonków rozdawali pyszne smakołyki i uśmiechy. Odwiedzili panie z biura, panie w kuchni i w pralni, ale prawdziwa niespodzianka czekała na nas na świątecznym spotkaniu w świetlicy.

Dzwięk kolęd i piosenek świątecznych z krajów wolontariuszy towarzyszył opowieściom o sposobach spędzania Bożego Narodzenia w różnych stronach świata. Poczęstunek przygotowany przez Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, sprawił, że poczuliśmy się jak przy prawdziwym wigilijnym stole. Był czas na pamiętkowe fotografie, żarty i wspólne śpiewy. Wręczyliśmy też wolontariuszom wlasnoręcznie przygotowane laurki z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodziliśmy 5 grudnia.