509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Impreza plenerowa „W Imię Niepodległej”.

Odzyskanie niepodległości przez Polskę było i jest ważnym wydarzeniem w historii naszej ojczyzny. Pamiętamy o tym co roku, jednak teraz szczególnie wyraźnie chcieliśmy to zaznaczyć. My, to znaczy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Dlatego też 10 października odbyła się impreza plenerowa pn. „W Imię Niepodległej”. Punktualnie o 9:00 młodzież wraz z opiekunami wyruszyła sępoleńską promenadą w kierunku Eko Bazy. Nad głowami powiewały biało-czerwone flagi, dookoła szumiały drzewa, przez które przebijało słońce, a w uszach grała towarzysząca muzyka. Uczniowie w mundurach z kotylionami na piersiach maszerowali w rytm „Piechoty”, „Pierwszej kadrowej” i innych utworów patriotycznych. Po dotarciu na miejsce, rozpalono ognisko i przypomniano o istocie pamięci o czasach walki za wolność naszej ojczyzny.

                Ważnym elementem wydarzenia były występy artystyczne przygotowane przez poszczególne klasy wraz z wychowawcami. Wydawałoby się, że jesteśmy już przyzwyczajeni do obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, a jednak każdego roku budzi ona żywe emocje. I tym razem popłynęły łzy wzruszenia. Uczniowie wystąpili zarówno z tradycyjnym repertuarem, ale nie brakowało też teraźniejszych akcentów muzycznych. Całość okraszona strojami, ruchem scenicznym i autentycznym przeżywaniem chwili, nadała występom podniosłego charakteru.

                Dzięki uprzejmości pana Józefa Białkowskiego- prezesa Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Więcborku odbyła się także żywa lekcja historii. Potwierdziło to, że słowa prowadzą nas drogą pełną patriotyzmu oraz wdzięczności do naszych bohaterów i szacunku do kraju.

                Miłym akcentem, kończącym imprezę było ognisko i wspólne śpiewy przy dźwiękach gitary. „W Imię Niepodległej” wpisało się w serię wydarzeń organizowanych przez Zespół Szkół nr 2, upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.