509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

   „Młodzicyfrowi.pl”.

Dnia 14.06.2018 uczniowie szkoły spotkali się w Gminnym Centrum Informacji w celu wypełnienia ankiet w ramach projektu - Odpowiednie korzystanie z mediów cyfrowych. Przypomniano uczniom cel projektu. Przed wypełnieniem ankiet omówiono zasady bycia Offline, objawy utraty kontroli na używaniem mediów cyfrowych, symptomy nałogowego korzystania ze smartfonu jak również pozytywne i negatywne konsekwencje używania mediów cyfrowych. Rozdano domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych.

   Instytucjami odpowiedzialnymi za realizację projektu jest Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Doradztwa i Badań Społecznych SOCJOGRAM.                                    Podejmowana tematyka badań wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e- uzależnień, czyli oddziaływań zmierzających do ograniczenia takich zjawisk jak uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych czy gier online. Projekt pt. „Młodzicyfrowi” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 określone przez MEN (pkt 3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych).

   Projekt będzie kontynuowany od września 2018. Przyłączą się także uczniowie kl. VIII SP, VIII ZET oraz kl. II SPdP w Więcborku.

Działamy…… więcej szczegółów już wkrótce. Małgorzata Tafelska