509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Obóz w Zakopanem 2018

Na poczatku wakacji grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na obóz w Zakopanem.Wszystkie cele programowe obozu zostały zrealizowane zgodnie z planem.
          Na początku obozu zapoznano uczestników ze wszystkimi niezbędnymi regulaminami:
a) obozu
b) przeciwpożarowym
c) korzystania z obiektów sportowych i rekreacyjnych
d) basenów i kąpielisk
e) poruszania się i zachowania w Tatrzańskim Parku Narodowym
f) wybranych przepisów ruchu drogowego
          Zajęcia sportowe odbywały się każdego dnia w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych, a  po kolacji w ramach odnowy biologicznej chodziliśmy do Aquaparku. Na odbytych zajęciach doskonalono technikę gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, kometkę i unihokeja oraz zbijaka. Zorganizowano mini-turnieje, turnieje towarzyskie w wyżej wymienionych dyscyplinach.
Bardzo chętnie wszyscy uczestnicy obozu korzystali z funkcjonującej w ośrodku „Palace” dobrze wyposażonej siłowni. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się zajęcia na basenach pływackich gdzie nauczano i doskonalono technikę pływania, korzystano z urządzeń rekreacyjnych pływalni np. zjeżdżalnie, rzeka, jakuzi. Powyższe zajęcia dostosowane były do indywidualnych umiejętności uczestników obozu z zachowaniem szczególnych wymogów bezpieczeństwa. Każdego dnia korzystano z basenów Aquaparku w Zakopanem co przyczyniło się do podniesienia umiejętności pływackich. Dzięki tym wszystkim działaniom poprawiła się wydolność dzieci i młodzieży oraz umiejętności techniczne i taktyczne w poszczególnych dyscyplinach.
Marsze, marszobiegi, wędrówki po okolicach Zakopanego najczęściej były połączone z wycieczkami po Tatrzańskim Parku Narodowym. Ich realizacja uzależniona była od bieżącej pogody a także możliwości fizycznych wszystkich uczestników obozu.
Zrealizowano wycieczki : Doliną Strążyską, Doliną Białego, Doliną Kościeliską i spływ Dunajcem
Dużym wyczynem dla uczestników obozu okazało się piesze wejście na Gubałówkę, Nosal. Ogromną frajdą był wjazd  na skocznię narciarską  „Wielką Krokiew”, która pięknie prezentuje się po przebudowie. Natomiast na szlakach turystycznych zwiedzanie schronisk górskich.
Jednak największą atrakcją była wycieczka do Krakowa gdzie młodzież zwiedziła Wawel, Sukiennice kościół Mariacki i Stare Miasto .Uczestnicy obozu zapoznali się z obiektami sportowymi Centralnego Ośrodka Sportu (COS) w Zakopanem; obserwowano treningi badmintona, lekkoatletów, kikbokserów i bokserów. Dzieci i młodzież z naszego obozu chętnie nawiązywała kontakty i rozmowy z uczestnikami innych grup sportowych zakwaterowanych w tym samym ośrodku.