509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

WYCIECZKA DO POLEDNA

Dnia 20.06.2018r. w słoneczny dzień grupa uczniów szkoły oraz uczeń nauczany indywidualnie Bartłomiej Staszewski z mamą i opiekunami wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Poledna/k. Świecia. Mieliśmy okazję zwiedzić wystawę przyrodniczą podczas której uczniowie wsłuchiwali  się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców. Ponad 150 gatunków zwierząt z otaczającym je światem roślin oraz fascynującymi krajobrazami zobaczyli na powierzchni ok. 1000 m2. Pani przewodnik podczas spektaklu przyrodniczego zabrała nas za pomocą dźwięku i światła do obcych krain. Aktorskie głosy m.in. pana K. Tyńca, P. Fronczewskiego oraz J. Boberka prowadziły narrację spektaklu, nadając mu dodatkowej wartości.

W krainie Azji barwna historia ludności mongolskiej przeplatała się z pięknymi krajobrazami gór Kaukazu oraz ich zwierzętami: owcami niebieskimi, śnieżnymi, kozami śruborogimi czy też tarami himalajskimi. Kraina Afryki to kontynent zawierający nie tylko pustynie i sawanny, ale także lasy równikowe, mokradła, moczary oraz górskie szczyty. Na wystawie podziwiać można było m.in. świnie afrykańskie, lwy, szakale, hieny, antylopę szablorogą, zebrę, żyrafę, gazelę, gnu pręgowane. Europa zachwyca bogactwem zwierzyny. Łosie, bobry, kormorany, czaple, sarny, daniele, dziki, kuropatwy i żubry a faunę europejskich gór prezentowały m.in. kozice, świstaki oraz koziorożce. W Krainie Ameryki żyją trzy gatunki niedźwiedzi a także owca czteronoga, woły piżmowe, kuguar. Ciekawostką antropogeniczną, którą mieliśmy okazję zobaczyć to strój Indian oraz tipi.Zwiedzaliśmy okolice, z zaciekawieniem oglądaliśmy zabytkowe ciągniki, korzystaliśmy z placu zabaw. Integrowaliśmy się ze środowiskiem lokalnym.Po wspólnym posiłku, pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Spektakl przyrodniczy spełnił swoja rolę rozrywkową i edukacyjną.Opiekunami wycieczki były p. R. Bodzińska, p.A. Kłodzińska, p.M. Tafelska, p.E. Kozłowska, p.K. Dudek, ks.M. Kardzis, p.W. Skórczewska, p.M. Kaźmierska.