509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Kraków 8-10.06.2018r.

 W dniach 8-10.06.2018r. na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Do zawodów tych zakwalifikowało się czterech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Do Krakowa przyjechały reprezentacje 14 województw. Na starcie stanęło około 170 zawodniczek i zawodników rywalizujących 26 konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch kategoriach wiekowych. Nasza ekipa pod opieką pana Mariusza Czerwińskiego godnie reprezentowała województwo Kujawsko –Pomorskie.. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy VI miejsce. Indywidualnie Wiktoria Żłobecka w kategorii dziewcząt młodszych na dystansie 100m była piąta na 800m szósta, Eryk Mróz w kategorii chłopców młodszych na dystansie 100m był szósty, w skoku w dal był siudmy, Patrycja Kiedrowska w kategorii dziewcząt starszych na dystansie 800m była czwarta a w rzucie oszczepem zdobyła brązowy medal natomiast Monika Wyrobek również w kategorii dziewcząt starszych na dystansie 800 metrów po zaciętej walce i w pięknym stylu zdobyła długo oczekiwany pierwszy złoty medal, a na dystansie 3000 m zdobyła brązowy medal.

To już jest kolejna impreza ogólnopolska na której zawodnicy UKS „Herkules” zdobywają przynajmniej dwa medale.