509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Jesteśmy w Runowie

W dniu 13.05.15r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z p. M. Radomską, p. M. Wesołowską  oraz  panią  R. Bodzińską gościła z wizytą w Nadleśnictwie Runowo Krajeńskie. Po przyjeździe powitała nas  oraz oprowadziła po tutejszych terenach pani K. Różycka. Nasza przewodniczka zapoznała grupę z obiektami edukacyjnymi Nadleśnictwa, ogródkiem przyrodniczym  oraz przeprowadziła ciekawe zajęcia o tematyce: „ Warstwy i przyroda lasów Nadleśnictwa Runowo oraz czynniki oddziałujące niekorzystnie na lasy".

Podczas spaceru po ścieżce edukacyjnej p. Kasia pokazywała  nam różne gatunki drzew i roślin rosnących na tych terenach, a także uczyła  jak je rozpoznawać. Na zakończenie spotkania zostało zorganizowane wspólne ognisko i poczęstunek. Każdy samodzielnie mógł sobie usmażyć kiełbasę  w ognisku i skosztować ją  na świeżym powietrzu. Oczywiście były też wspólne zdjęcia, rozwiązywanie krzyżówek  i rebusów. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali drobne niespodzianki .