509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

W dniu 22-24.05.2015r. w Ostrzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Do  tych zawodów zakwalifikowała się  Monika Wyrobek zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. 

Do Ostrzeszowa zjechały reprezentacje 16 województw. Na starcie stanęło około 120 zawodniczek i zawodników rywalizujących 26 konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch kategoriach wiekowych. Monika Wyrobek w sobotę wystartowała w kategorii dziewcząt starszych na dystansie 3000 metrów i po zaciętej walce zajęła 2 miejsce i  otrzymała z rąk starosty ostrzeszowskiego dyplom i medal. W dniu następnym Monika stanęła do biegu na dystansie 1500 metrów i ponownie zdobyła wicemistrzostwo Polski. Monika jest drugą zawodniczką naszego klubu, która zdobyła  dwa medale  na  jednych Mistrzostwach Polski.