509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni razem”

Dnia 14.05.2015 roku na obiektach sportowych sępoleńskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się XXI Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Ceremonii przywitania przybyłych zawodników i opiekunów dokonał  organizator zawodów Mariusz Czerwiński natomiast ceremonii otwarcia dokonał wicestarosta sępoleński Andrzej Marach.W uroczystości otwarcia brali również udział burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski, przewodniczący rady powiatu Marek Chart i dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim Mirosława Niemyjska.  Do zawodów zgłosiło się 89 zawodniczek i zawodników z ośmiu szkół województwa kujawsko-pomorskiego: z Grudziądza, Włocławka, Karnowa, Kcyni, Koronawa, Tucholi, Żnina oraz Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim.

Zawodnicy rywalizowali w 30 konkurencjach lekkoatletycznych. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim zdobyła 7 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych medali zajmując I miejsce w klasyfikacji medalowej . Indywidualnie medale zdobyli: w kategorii dziewcząt na 100m III, skok w dal I, pchnięcie kulą I miejsce zdobyła Dominika Szefs, w pchnięciu kulą III miejsce Natalia Pinczewska, 800m I miejsce zdobyła Wiktoria Żłobecka,  w kategorii chłopców 100m II miejsce Mateusz Adrych, kula I miejsce Mateusz Adrych, 1500m II miejsce Krystian Żłobecki, Kategoria kobiet 800m II miejsce Furmańska Kinga, III  Patrycja Kiedrowska, 1500m I miejsce Monika Wyrobek, III  Natalia Pinczewska, wzwyż I miejsce Dominika Szefs, III Patrycja Kiedrowska, kategoria mężczyzn II miejsce Artur Szulc, III Maciej Pankau, 800m I miejsce Jarosław Rękiewicz, II Mateusz Adrych, III Rafał Kościński, 1500m III miejsce Karol Gierszewski skok w dal III miejsce Marcin Gierszewski, wzwyż III miejsce Mateusz Adrych. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 składała się z uczniów z Sępólna Krajeńskiego przygotowanych przez pana Lewandowskiego Krzysztofa i Mariusza Czerwińskiego oraz z oddziałów zamiejscowych z Więcborka przygotowanych przez pana Macieja Lipińskiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla: Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim, Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim, Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim, Banku Spółdzielczego, Centrum Sportu i Rekreacji, MLKS „Krajna”, dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  i wolontariuszy z ZSP, dyrektora Liceum Ogólnokształcącego i wolontariuszy LO, Pana Roberta Klimka i Janusza Tomasa.