509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

,,Coś dla ducha, coś dla oka, coś dla ciała”

Dnia 7 maja 2015 r. Stowarzyszenie ,,Jesteśmy Tacy Sami", działające przy ZS nr 2 zorganizowało imprezę dla Rodziców i uczniów pod hasłem,,Coś dla ducha, coś dla oka, coś dla ciała”. Rodzice mogli obejrzeć przedstawienie z okazji dnia Ziemi wystawione przez uczniów  grupy teatralnej "Chochliki". Następnie wysłuchali prelekcji pedagoga szkolnego p. Jarosława Niemyjskiego na temat ,,Uzależnień komputerowych i cyberprzemocy" oraz p. Aleksandry Kłodzińskiej na temat „Terapii i edukacji dziecka z autyzmem”.

Rodzice mieli możliwość zapoznania się z  definicją, przyczynami oraz charakterystyką osób z autyzmem. Poznali podstawowe akty prawne,organizację kształcenia oraz metody terapii  odnoszące  się do nauczania i wychowania dzieci i młodzieży z autyzmem. Atmosferę i samopoczucie uczestniczek spotkania wzbogaciły słodkie rogaliki i kawa.