509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Dzień Ziemi

Dnia 07.05.15r. w naszej szkole odbył  się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Tegoroczne obchody poświęcone były powietrzu. Jego  organizatorami były panie B.Łagodzka, p. A.Kłodzińska oraz p. M.Żywicka. Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z historią tego święta. Czyste powietrze, gleba,lasy, woda, to nasze wspólne dobro, o które należy szczególnie dbać. O tym przypomnieli nam uczniowie z grupy teatralnej „Chochliki”,którzy przedstawili  pantomimę na temat „Z życia ziemi...”.

Wcielając się w postać Matki Ziemi, Słońca,zwierząt,drzew oraz młodzieży zachęcali do podejmowania działań ekologicznych. Poprzez dekoracje,stroje, oprawę muzyczną ,gesty jasno wyrazili przesłanie spektaklu,że należy żyć w zgodzie z otaczającą nas przyrodą nie pozwalając na jej dewastację. Kolejnym punktem uroczystości były doświadczenia przeprowadzane przez p. B.Łagodzką na temat właściwości powietrza. Pomocnikami w przeprowadzeniu doświadczeń byli uczniowie klas I-III gim. Uczniowie za dobre odpowiedzi na bieżąco nagradzani byli jabłkami. Wybrane osoby wzięły udział w minikonkursie plastycznym”Figle wiatru”.Następnie na  tablicy interaktywnej została przedstawiona prezentacja multimedialna na temat :”Co zanieczyszcza powietrze”.Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego” Leśne opowieści”
Wyniki: I miejsce Damian Kwiatek II miejsce Karolina Laskowska III miejsce Radosław Niekłań
Wyróżnienia: Wiktoria Żłobecka Marcin Klucewicz Krystian Gruchała Walentyna Dominiak Uczniowie klasy I-II-III Gimn. ZET
Należy podkreślić, że wszystkie prace konkursowe były wykonane z wielką starannością. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział i za zaangażowanie. Nagrodzone i wybrane prace wezmą udział w dalszych eliminacjach konkursu, które odbędą się w Technikum Leśnym do Tucholi.