509px-Herb Polski m

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy uczniów z rodzicami na plenerowe zakończenie roku szkolnego za budynkiem szkoły, następnie zapraszamy na spotkanie w klasach z wychowawcami z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

 

Drodzy Rodzice - bezpłatne webinary edukacyjne

Szanowni Państwo,

W imieniu Stowarzyszenia Małyssak serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Relacja i komunikacja – bezpłatne webinary edukacyjne dla rodziców” w ramach konkursu Wspieranie rodzin w pełnieniu funkcji rodzicielskich Urzędu Marszałkowskiego Wojeówdztwa Kujawsko-Pomorskiego.

W roku 2021 przez kolejne miesiące od kwietnia do listopada rodzice będą mogli wziąć udział w 11 bezpłatnych webinarach z psycholożkami i pedagożkami, a wszystko po to, aby satysfakcja z życia rodzinnego, relacje w rodzinie, kontakt z dziećmi – stawały się pełniejsze.

Jak to możliwe?

Webinary projektu „Relacja i komunikacja – bezpłatne webinary edukacyjne dla rodziców” są możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz wkładowi pracy społecznej członków i wkładowi środków Stowarzyszenia Małyssak.

Tematyka bezpłatnych webinarów: o asertywności i elastyczności rodzicielskiej, o dbaniu o siebie i relacje z dziećmi w czasie pandemii, o tym jak wychować dziecko, które potrafi dbać o swoje granice, o empatii dla siebie jako rodzica, o radzeniu sobie z rodzicielską i dziecięca złością, o adaptacji do przedszkola, o tym jak kreatywnie spędzać czas z dziećmi na świeżym powietrzu, o kreatywnych zabawach w domu z dziećmi.

Już ruszyły zapisy na pierwsze bezpłatne webinary:

https://stowarzyszenie.malyssak.pl/spotkania-online/

Na wszystkie webinary obowiązuje rejestracja na podstronach konkretnych webinarów. 

Aby wziąć udział w webinarze należy posiadać dostęp do urządzenia z internetem i przeglądarką internetową. Podczas spotkania prowadząca/y prezentuje treści, a uczestniczy mogą zadawać pytania poprzez czat tekstowy. 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Drodzy Rodzice - nauczanie zdalne 12-16 kwietnia

Drodzy Rodzice,

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym kontynuujemy nauczanie zdalne w dniach 12-16.04.2021r ze względu na duże zagrożenie epidemiologiczne. Nauczanie indywidualne odbywać się będzie również w formie zdalnej. Forma nauczania zdalnego bez zmian w dotychczasowej sprawdzonej formie. 

W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej będą podejmowane dalsze decyzje odnośnie funkcjonowania szkoły.

Z poważaniem 

Sylwia Świerczewska-Łaznowska

wicedyrektor

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE - DZIEŃ ZIEMI

Witajcie uczniowie,

Rozpoczęła się  już wiosna. Wraz z nią za naszymi oknami zieleni się świat. Zawsze w miesiącu kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi.  Aby zadbać o naszą planetę, proponuję Wam kilka filmików i piosenek.

https://www.youtube.com/watch?v=jMPDOt2zmbU

https://www.youtube.com/watch?v=OLrdWGnr2Jo

https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs 

https://www.youtube.com/watch?v=-ZQTnkXpcCA

Po ich obejrzeniu zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Mój sposób na śmieci.” Technika pracy i jej wielkość jest dowolna. Bardzo zachęcam do wykonania prac, bo na pewno zależy Wam na tym, aby świat był zawsze czysty. Prace możecie wykonać w terminie do 22 kwietnia 2021r.

Z pozdrowieniami Marzena Heyser

Słuchowska i audiobooki - zapraszamy do słuchania!

WITAM OTO PROPOZYCJE DO POSŁUCHANIA NA TEN TYDZIEŃ
 
1."KSIĘŻNICZKA WIOSNA"
2."WIOSNA-PIERWSZE OZNAKI  PRZYRODZIE" -FILM EDUKACYJNY
3. "HISTORIA PENEJ ŻABY"- AUDIOBOOK
4. "PRZYJAŹŃ NA KOŃCU ŚWIATA, CZYLI BAJKA O POMOCY"-ADIOBOOK
5.ŻÓŁW I ZAJĄC I 7 ZWIERZĄT- OPOWIADANIA
6. "CZERWONY KAPTUREK"-OPOIADANIA
MIŁEGO SŁUCHANIA :)
BIBLIOTEKA D. STYPA