509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Wycieczka Szlakiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego

Dnia 3.06.2019 r. odbyła się szkolna wycieczka rowerowa uczniów wraz z opiekunami. Trasa wycieczki przebiegała przez las wzdłuż jeziora. Celem wycieczki było dalsze poznawanie Szlaku Krajeńskiego Parku Krajobrazowego i jego środowiska przyrodniczego, podnoszenie sprawności fizycznej, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, poznawanie zasad odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach.
 Podczas przejazdu rowerami uczniowie rozpoznawali znaki drogowe wzdłuż trasy, podziwiali przyrodę i wspaniałe widoki. Na stadionie został przeprowadzony konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Obejmował on wiadomości o zachowaniu na drodze, znajomość znaków drogowych. Uczestnicy konkursu świetnie poradzili sobie z zagadkami oraz zadaniami stawianymi przed nimi do wykonania. Wykazali się dużą wiedzą związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Zwycięzcami  konkursu zostali:
Wojtek Iłejko – I miejsce
Igor Sommerfeld – II miejsce
Mateusz Kotek – III miejsce
Mateusz Turzyński – IV miejsce
Na stadionie chętne osoby aktywnie spędzały czas na sprzęcie sportowym wykonując krótki trening.
Aktywna forma spędzania wolnego czasu w połączeniu z konkursem, bezpieczeństwem i słoneczną pogodą spodobała się wszystkim uczestnikom wycieczki.
Trasę szlakiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego wszyscy pokonali w znakomitej kondycji i świetnych humorach.
Organizatorem wycieczki jest pani Danuta Gruszczyńska i pani Justyna Zakrzewska.