509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Wycieczka do Zakładu Cukierniczego w Wituni – Pieczenie Pierników

 

Dnia 3.01.2019 r. odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Zakładu Cukierniczego państwa Gładkowskich. Celem wycieczki było poznanie pracy cukiernika i kolejnych etapów produkcji pierników, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, budzenie szacunku do pracy i innych ludzi, kształcenie kulturalnego zachowania się podczas wycieczki oraz integracja grupy. Uczniowie zwiedzając salę produkcyjną z zainteresowaniem słuchali pana Ryszarda Gładkowskiego właściciela zakładu cukierniczego, który opowiadał o urządzeniach służących do produkcji ciast: roboty do miksowania składników, ubijaki i mieszadła ugniatające ciasto, ogromne piece piekarnicze. Dzieci obserwowały pracę cukiernika oraz cały proces wykonywania pierników.

Największą radością były warsztaty, podczas których uczniowie chętnie, samodzielnie wycinały foremkami pierniczki z przygotowanego ciasta. Kolejną atrakcją było po upieczeniu pierników malowanie ich lukrem o różnych barwach i ozdabianie kolorową posypką. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w pracę cukiernika.
W czasie wizyty dzieci degustowały pyszne pączki i sernik.
Uczniowie naszej szkoły serdecznie dziękują Państwu Gładkowskim oraz pracownikom zakładu cukierniczego za okazaną gościnność, smaczny poczęstunek, zorganizowane warsztaty oraz bardzo miłą atmosferę.
Do szkoły dzieci wróciły pełne wrażeń z pysznymi piernikami samodzielnie wykonanymi.
Wycieczkę zorganizowały pani Danuta Gruszczyńska i pani Justyna Zakrzewska.