509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem

 

W dniu 18 grudnia br. w godzinach popołudniowych odbyła się szkolna wycieczka do Bydgoszczy na  imprezę edukacyjną  "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" w Hali Sportowo - Widowiskowej "Łuczniczka". Impreza  organizowana jest wspólnie przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Ideą przedsięwzięcia jest edukacja dotycząca bezpieczeństwa połączona z niecodzienną rozrywką. Imprezę prowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy przygotowali aż cztery przedstawienia profilaktyczne: bezpieczeństwo w internecie, zagrożenia obejmujące kontak z osobami obcymi, bezpieczeństwo na drogach oraz przemoc równieśniczą.

Każdy uczestkik otrzymał specjalnie przygotowaną paczkę ze słodyczami, owocami oraz przyborami szkolnymi. Niecodzienne scenki z udziałem psów policyjnych, radiowozów, motocyki policyjnych bardzo zainteresowały młodych widzów. W wycieczce uczestniczyli uczniowie oraz ich rodzice. Opiekunowie grupy: p. D. Gruszczyńska, p. S. Świerczewska-Łaznowska. Organizatorem wycieczki była p. Sylwia Świerczewska-Łaznowska.