509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Zajęcia otwarte dla rodziców z komunikacji alternatywnej

W naszej szkole w środę 31.10.2018 odbyła się lekcja pokazowa z komunikacji alternatywnej dla rodziców. Dodatkowo w lekcji udział wzięła pani pedagog A. Wiśniewska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Kraj. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności nabyte w kolejnym roku pracy w posługiwaniu się znakami manualnymi i graficznymi systemu komunikacji alternatywnej – MAKATON.

 

 Na spotkaniu użyto środki dydaktyczne wykonane przez rodziców i nauczycieli uczących w klasie. Został również wykorzystany niedawno zakupiony sprzęt – komunikatory, dofinansowane z projektu  ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu "Inicjuj z FIO" . Lekcję prowadziła logopeda szkolna pani J. Zakrzewska.