509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Spotkanie z policjantem - „Bezpieczna droga do szkoły”

Dnia 12 października 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pana policjanta aspiranta sztabowego Igora Kurczycha z Komendy Powiatowej w Sępólnie Krajeńskim. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Uczniowie utrwalili zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętność rozpoznawania ważnych znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz pojęć związanych z ruchem drogowym.

Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Uczniowie mieli także okazję do czynnego udziału poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udział wyczerpujących odpowiedzi oraz poprzez prezentowanie zasad prawidłowego przechodzenia przez jednię na specjalnie przygotowanym do tego przejściu. Ponadto podkreślił jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.   Na zakończenie pan policjant wręczył wszystkim uczniom kolorowanki o tematyce ruchu drogowego.
Spotkanie było  pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce. Najmłodsi uczniowie pod okiem pana policjanta praktycznie przećwiczyli przechodzenie przez jezdnię przed naszą szkołą.
 Organizatorem spotkania była p. D. Gruszczyńska.