509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Wycieczka do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

 

Dnia 25 września 2018 pojechaliśmy do Filharmonii na audycję muzyczną pt. „Spacer alejkami Schönbrunn”. Wiedeń nazywany jest miastem geniuszy i artystów. Niewątpliwie jest jednym z najbardziej niezwykłych i najpiękniejszych miast Europy. To właśnie tam skrzyżowały się losy trzech najwybitniejszych kompozytorów epoki klasycyzmu; Josepha Haydna, Amadeusa Mozarta, Ludwiga van Beethovena. Ich utwory zaliczane są stylistycznie do klasycyzmu (1750-1820), określenie wiedeńscy wynika z faktu, że większość swojego  życia, a zwłaszcza ostatnie lata spędzili w Wiedniu. 

Muzyka, choć napisana tak dawno, żyje do dziś, nie tylko w pejzażu Wiednia, o czym przekonaliśmy  się podczas pierwszego spotkania po wakacjach. Wspaniali muzycy zapewnili nam duchową ucztę, dzięki której mogliśmy delektować się pięknem nastroju każdego utworu. Organizatorem wyjazdu była pani Danuta Gruszczyńska.