509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 

Ferie zimowe to obok letnich wakacji zdecydowanie ulubiona pora uczniów. Ferie zimowe będą trwały dwa tygodnie od 12 do 23 lutego 2018r.  To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny nauczyciele, jak co roku dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń!.
W naszej szkole w dniu 8 lutego odbyło się spotkanie, na którym uczniowie zapoznali się zasadami bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Na spotkaniu zostały przez panią Sylwię przedstawione podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas ferii zimowych.  Uczniowie mieli okazję obejrzec krótkie filmy edukacyjne traktujące o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i chodnikach zimą oraz zobaczyc jak niebezpieczne są konsekwencje zachowań lekkomyślnych zimą. Niezależnie od tego czy wyjedziecie na zimowisko, czy spędzicie ten czas w domu możecie się dobrze bawić! Warto zadbać o to by był to czas spędzony bezpiecznie – bez niepotrzebnego narażania siebie i innych.

Uczniowie otrzymali kartki do domu ze wszystkimi  omówionymi zasadami  oraz otrzymali odznaki uczestnctwa w szkoleniu "Bezpieczne ferie".  Pamiętajcie:
• pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach,
• nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych,
• zawsze informujcie rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał,
• dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów,
• unikajcie rozmów z obcymi ludźmi,
• pamiętajcie o elementach odblaskowych - nie tylko poza miastem.
W ramach przygotowania uczniów do ferii odbył się szkolny konkurs plastyczny organizowany przez panią Agnieszkę Jankowską. Podczas spotkania uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym zostali nagrodzeni. Spotkanie prowadziła pani Sylwia Świerczewska-Łaznowska.