AKTUALNOŚCI - Więcbork

Konkurs Piosenki Religijnej 2019

Dnia 24 XI na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w ramach XV Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej, przed pełną widownią wystąpiły dwie uczennice z naszej szkoły: Roksana Jarka i Paulina Kania. W konkursie wystąpiło 50 wykonawców ze szkół z całego powiatu. Konkursowe przesłuchania trwały prawie cztery godziny. Roksana Jarka zaprezentowała piosenkę pt. "Jest na świecie miłość", a Paulina Kania "Ziemia". Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Roksanie i Paulinie gratulujemy wspaniałego występu. Organizator Dorota Ledworowska

Wycieczka do Stadniny Koni w Braniczu - udział uczniów w hipoterapii

Dnia 17.10.2019 odbyło się spotkanie integracyjne uczniów z klasy I,  III i IV Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego wraz z rodzicami i opiekunami. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w hipoterapii w towarzystwie instruktora i swoich mam. Dzieci po przyjeździe z dużym zainteresowaniem oglądały konie, głaskały je, karmiły jabłkami i marchewkami. Pomagały też w czyszczeniu koni specjalnymi szczotkami. Po tych zabiegach nastąpił wyczekiwany przez dzieci moment- przejażdżka na koniu pod czujnym okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą siadały na konia i próbowały jazdy konnej.
Po tych atrakcjach z końmi odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, a potem słodki poczęstunek. Zabawa była wspaniała. Dzieci szczęśliwe, rodzice zadowoleni, wszystkim dopisywały humory.
Organizatorem wycieczki była p. Danuta Gruszczyńska.

Wycieczka rowerowa Szlakiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego 2019

Dnia 16.10.2019 roku uczniowie z koła rowerowego wybrali się na wycieczkę do lasu. W lesie czekała na nich niespodzianka - spotkanie z pracownikami Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, którzy opowiadali o zmianach w przyrodzie jesienią. Od zaproszonych gości uczestnicy wycieczki rowerowej otrzymali upominki o treści przyrodniczej, następnie wspólnie wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową wyznaczoną trasą wzdłuż jeziora. Sprzyjała nam jesienna słoneczna pogoda. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania przyrodą i jej walorami, podnoszenie sprawności fizycznej, poznawanie zasad odpowiedniego zachowania się w lesie i dalsze poznawanie Szlaku Krajeńskiego Parku Krajobrazowego i jego środowiska przyrodniczego, doskonalenie bezpiecznej jazdy na rowerze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz propagowanie aktywnego, zdrowego i kulturalnego spędzania czasu wolnego.

Organizatorem wycieczki była pani Danuta Gruszczyńska i pani Justyna Zakrzewska.

Wycieczka do Suchorączka- Alpakoterapia

Dnia 18 listopada odbyła się wycieczka Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego
p. Danki do wiejskiej zagrody państwa Moniki i Wojtka Fryziaków. Celem wycieczki był udział uczniów w alpakoterapii. Dzieci poznały trzy alpaki o imieniu Czarek, Mieszko i Kokolino, głaskały, przytulały i karmiły marchewkami przemiłe zwierzęta. Miały też możliwość prowadzić je na smyczy w towarzystwie kozy Mieci i psa Efi. Sam wygląd alpak rozbudził sympatię uczniów.
Alpakoterapia ma ogromny wpływ na sferę emocjonalną, społeczną, intelektualną i psychoruchową człowieka. Poprawia samoocenę, budowanie relacji społecznych, wyrażanie własnych emocji i pokonywanie lęków i ograniczeń. Obcowanie z alpakami poprawia nastrój, relaksuje i wycisza. To niezwykłe spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości.
Bardzo dziękujemy państwu Fryziakom za umożliwienie nam udziału w alpakoterapii i czekamy na kolejne spotkania.
Organizatorem wycieczki była p. Danuta Gruszczyńska.

Pracowania kulturalna

Dzisiaj w Środowiskowym Domu Samopomocy odwiedziliśmy pracownię kulturalną. Z panią Anią bawiliśmy się muzyką. Instrumenty w naszych rękach robiły mnóstwo hałasu. Było super. Do zobaczenia następnym razem. Wychowawca klasy p. A. Kantak.

Czytaj więcej...