SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Informacja dla Rodziców w związku z ograniczeniem funkcjonowania szkół

Drodzy Rodzice

Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego informuje, iż zgodnie z rozporządzeniem:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020r w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemy oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniemCOVID-19

w naszej placówce oświatowej nadal będą odbywać się zajęcia w trybie stacjonarnym. Dotyczy to wszystkich rodzajów szkół wchodzacych w skład placówki.

„…Ograniczenie funkcjonowania szkół, placówek, nie dotyczy: 1) szkół ponadpodstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii i szkół specjalnych przysposabiających do pracy; 2) internatów;…”

Stan epidemiczny w naszej placówce jest monitorowany na bieżąco,  o ewentualnych dalszych decyzjach Dyrekcji w pozrozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną będziemy Państwa bezzwłocznie informować poprzez stronę internetową szkoły oraz poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny.

Zgodnie z dotychczasowymi działaniami prowadzonymi od 1 września 2020r., zajęcia w szkole odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym zgodnie z procedurami SOSW w oparciu o wytyczne MZ i MEN.

Z życzeniami zdrowia

wicedyrektor SOSW - Sylwia Świerczewska-Łaznowska

Więcbork, dnia 23.10 2020r

Wycieczka rowerowa - Koła Turystyki Rowerowej

W środę 23 września uczniowie Koła Turystyki Rowerowej wyruszyli na wycieczkę Szlakiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Pod pretekstem powitania jesieni (choć aura była letnia), uczestnicy stęsknieni za sobą po “przymusowej rozłące “ i wakacjach, chętnie i bez problemu pokonali 8 km odcinek trasy. Podczas drogi z uwagą śledzili jej oznakowania i zasady ruchu drogowego. W lesie obserwowali zmieniającą się przyrodę. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując naturalne przeszkody oraz przygotowane przez opiekunów ; pokonali je pokazując wszystkim wysoki poziom swoich umiejętności. Zdobywane umiejętności będą niezbędne podczas testu praktycznego do zdawania na kartę rowerową.

Opiekunowie KTR

Teleporady z psychologiem

Drodzy Rodzice!

Konsultacje z psychologiem odbywać się będą telefonicznie w fomie teleporady w związku z narastajacym zagrożeniem epodemicznym. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu ze szkołą. Konsultacje z psychologiem obywają się w ramach współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Więcborku z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Sępólnie Krajeńskim.

Zapisy na teleporady w sekretariacie szkoły tel. 52/ 3896667 lub poprzez kontakt z wychowawcą klasy. Zapraszamy.

Edukacja- animacja- historia

Edukacja- animacja- historia.
Dnia 24.09.2020 roku odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu spotkań z tradycją. Celem zajęć była okazja do samodzielnego działania i odreagowania nagatywnych uczuć, co pozwoli na wzrost samopoczucia i wpływa na lepszego funkcjonowania w nowej pandemicznej rzeczywistości.
Tematem dzisiejszego spotkania były gry i zabawy ludowe, warsztaty tańców dawnych, warsztat lepienia z gliny metodą wałeczkową. Pani Marta i pan Mateusz z fundacji Fantazmat, przenieśli nas w czasy średniowiecza. Nauczyliśmy się robić biżuterię z gliny. Poznaliśmy znaczenie kolorów i zabawy z dawnych czasów. Do zobaczenia za miesiąc.
Organizator: Aneta Kantak

Konsultacje z psychologiem 2020/2021

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na comiesięczne konsultacje z psychologiem na terenie placówki w ramach współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Więcborku z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Sępólnie Krajeńskim.
Spotkania rozpoczynają się w miesiącu październiku 2020r.
Zapisy na termin konsultacji w sekretariacie szkoły tel. 52/ 3896667 lub poprzez kontakt z wychowawcą klasy.
Zapraszamy do współpracy.