509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Czytanie na trawie

 

Dnia 8 maja z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy odbyła się akcja promująca czytelnictwo pod hasłem „Czytanie na trawie”. Pogoda dopisała i w promieniach majowego słońca, na zielonej trawie, przy akompaniamencie ptaków uczniowie ze skupieniem słuchali czytanych przez p. Asię bajek i opowiadań.

Czytaj więcej...

Akademia: Majowe Święta Narodowe

 

Z okazji Świąt Narodowych przypadajacych w maju w szkole odbył się uroczysty apel przy udziale młodzieży, która zaprezetowała historię świąt majowych. Majowe Święta Narodowe: 1 maja- Święto Pracy, 2 maj- Święto Flagi, 3 maj- Uchwalenie Konstytucji 3 maj.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

 

Konkurs recytatorski.

Czytaj więcej...

Audycja muzyczna - Filharmonia

 

Wycieczka do Filharmonii Pomorskiej do Bydgoszczy na audycję muzyczną pt. „Muzyczny kogel mogel” odbyła się w dniu 23 kwietnia. Podczas muzycznej audycji uczniowie dowiedzieli się, że jest to czas na muzyczne, wiosenne porządki. Dźwiękowy bałagan został uporządkowany przez nadanie mu właściwych kształtów i form. Muzyczne zamieszanie przekształciło się w przejrzyste formy muzyczne: rondo, wariacje i suitę.

Czytaj więcej...

Ogród Botaniczny

 

W poniedziałek 23.04.2018r zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i podglądaliśmy budzącą się do życia przyrodę pod kierunkiem pana przewodnika . Ogród ten to wyspa zieleni, gdzie znajduje się ponad 600 gatunków drzew i krzewów. Zapach kwiatów czuć już od samego wejścia do parku. Oko cieszą kolorowe wiosenne tulipany. Jest tu sporo słońca co przyciąga pszczoły do kwiatów. Wypoczynek w ogrodzie umilały nam ptaki. Spacerowaliśmy z panem przewodnikiem po alejkach a on opowiadał nam ciekawie o napotkanych po drodze roślinach, kwiatach, kwitnących krzewach. Mogliśmy wąchać i dotykać liście melisy, mięty, szałwii oraz innych kwiatów.

Czytaj więcej...