509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

 

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły przemaszerowali pod pomnik Orła Białego,  złożyli kwiaty i zapalili znicz. W szkole uczniowie z klasy pani Doroty odśpiewali dwie pieśni patriotyczne, obejrzeliśmy krótki film zatytułowany „Droga do wolności” oraz o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Czytaj więcej...

Szlakiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego

 

Czytaj więcej...

12 listopada dniem wolnym od pracy

Uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018r Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej szkoła będzie nieczynna.

Zajęcia otwarte dla rodziców z komunikacji alternatywnej

W naszej szkole w środę 31.10.2018 odbyła się lekcja pokazowa z komunikacji alternatywnej dla rodziców. Dodatkowo w lekcji udział wzięła pani pedagog A. Wiśniewska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Kraj. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności nabyte w kolejnym roku pracy w posługiwaniu się znakami manualnymi i graficznymi systemu komunikacji alternatywnej – MAKATON.

 

Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski

 

W roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. L. Florczak-Nita prężnie zabrał się do pracy. 17 września 2018r przeprowadzono wybory do samorządu szkolnego. Przewodniczącą szkoły została Nikola Małek, zastępcą Roksana Jarka. Spotkania SU odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 7.05 do godz. 7.50. We wrześniu zajmowaliśmy się prawami i obowiązkami ucznia w szkole. Wykonaliśmy plakat, aby utrwalić wszystkim uczniom ważne prawa i obowiązki szkolne. W dniu 28 września zorganizowaliśmy „Święto pieczonego Jabłka”. Tego dnia wszystkie grupy w szkole mogły zaprezentowac swoje zdolności kulinarne poprzez przyrządzenie potraw z jabłek. Uczniowie przygotowali również girlandę z jabłek.

Czytaj więcej...