509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

,,Zdrowe żywienie zawsze jest w cenie"- realizacja projektu

Realizacja projektu miała miejsce w naszej szkole w dniach 20.05.2019r.– 31.10.2019r. Na realizację zadania współfinansowanego przez Powiat Sępoleński ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych wykorzystano przyznane środki w kwocie 1650,00 złotych.Uczniowie biorący udział w zajęciach realizowanych podczas realizacji projektu byli zainteresowani proponowanymi zajęciami. Dzięki dofinansowaniu i realizacji przedsięwzięcia, rozwinęli umiejętności i poszerzyli wiadomości związane ze zdrowym żywieniem oraz wzmocnili własną motywację do twórczego myślenia i działania. U uczniów nastąpił wzrost świadomości korzyści wynikających z prozdrowotnego myślenia i działania. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat zdrowego żywienia oraz warunków niezbędnych do generowania prozdrowotnych pomysłów. Uczniowie nabyli umiejętności współpracy z rówieśnikami. Poprzez naukę praktycznego działania nastąpił wzrost wiary we własne możliwości w zakresie prozdrowotnego działania. Uczestnikom projektu dostarczono okazji do twórczego działania w atmosferze dobrej współpracy i zabawy. Uczestnicy zajęć nauczyli się posługiwać sprzętem gospodarstwa domowego. Podczas zajęć prozdrowotnych nastąpił u nich rozwój umiejętności manualnych i twórczych. Zastosowano aktywne metody pracy i nauki, w której uczniowie sami, w oparciu o zaproponowane ćwiczenia oraz dyskusję grupową, zdobyli nową wiedzę i umiejętności. Beneficjenci nauczyli się bezpiecznego wykorzystania narzędzi i materiałów. Rozwijano tym samym psychomotorykę, integrowano poprzez nawiązywanie komunikacji słownej i alternatywnej oraz wspólne działanie. Spędzano czas w poczuciu bezpieczeństwa i pewności siebie.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości w DPS-Kamień Krajenski

11 listopada to szczególny dzień w historii naszego kraju, nic więc dziwnego, że obchodzimy go w wyjątkowy sposób. Ponieważ w tym roku święto to przypadało w poniedziałek, my postanowiliśmy uczcić pamięć polskich bohaterów już w piątek (8 listopada). Z tej okazji, uczniowie nauczani indywidualnie, z grup rewalidacyjno-wychowawczych oraz absolwenci wzięli udział w przygotowanej uroczystości. Kilka słów o historii Polski, o symbolach narodowych, a wreszcie odśpiewanie naszego hymnu narodowego stanowiły główne punkty programu.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości 2019

W piątek 08.11.2019r. w naszej szkole wielkie święto! Obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie klasy przysposabiającej do pracy wraz z panią H. Czerwińską  i panią M. Żywicką pięknie udekorowali aule szkolną. Biało-czerwone barwy, flagi narodowe, obrazki z historii Polski, portrety słynnych Polaków stworzyły wyjątkową atmosferę. Klasa pani M. Kaźmierskiej przygotowała namiastkę ogniska z drewienek i światełka, które wprowadziło nas w klimat pieśni patriotycznych. Pani M. Kaźmierska przygotowała historię poszczególnych pieśni patriotycznych i żołnierskich prowadząc nas przez losy polskiego narodu od „Bogurodzicy” do „Pierwszej Brygady”. Pani J. Pankau ułatwiała nam wspólne śpiewanie przygotowując teksty i muzykę na tablicy interaktywnej. Wśród śpiewanych pieśni była „Warszawianka”, „Przybyli ułani”, „Hej Wojenko”, „Szara piechota”, „Serce w plecaku”, „Żeby Polska była Polską”, „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Hej chłopcy bagnet na broń” itp. Uczniowie pani K. Wargin oraz uczeń K. Kozielecki przypomnieli nam piękną piosenkę „Co to jest niepodległość?”. O losach Polaków od zaborów do odzyskania niepodległości przypomniała nam pani H. Czerwińska opowiadając i pokazując „Animowaną historię Polski”. We wspólnym śpiewaniu uczestniczyli również rodzice, którym serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Jesienne kręgi

Jesień, to czas zadumy, ale też czas wspaniałych kolorów i smaków. Pojawił się zatem pomysł na organizację cyklicznych spotkań wokół klimatu jesieni. I tak, uczniowie z grup rewalidacyjno-wychowawczych oraz nauczania indywidualnego z oddziału w Kamieniu Krajeńskim zostali zaproszeni do wspólnych zajęć. „Dzień pieczonego jabłka”, „Dzień spadającego liścia” były okazją do poznawania otaczającego świata przyrody wszystkimi zmysłami.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W KRĘGLACH ZWIAZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „Sprawni Razem” TUCHOLA 7.11.2019

Zawody zostały przeprowadzone w czwartek 7 listopada 2019 roku tradycyjnie już w kręgielni OSiR w Tucholi. Celem tych mistrzostw było upowszechnianie gry w kręgle wśród dzieci i młodzieży szkół specjalnych oraz stwarzanie okazji do aktywnej rywalizacji między sobą. Wyłonienie reprezentacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Mistrzostwa Polski. Organizatorem zawodów był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi natomiast honorowy patronat objęło Starostwo Powiatowe w Tucholi.Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta młodsze, dziewczęta starsze , chłopcy młodsi, chłopcy starsi. Do zawodów zgłosiło się czterdzieści sześć zawodniczek i zawodników z siedmiu szkół naszego województwa: z Warlubia, Grudziądza, Koronowa, Karnowa, Chełmży, Tucholi i UKS „Herkules” z Sępólna Krajeńskiego.

Czytaj więcej...