509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2019

Początek roku szkolnego to czas wyborów nowego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybrali następujących kandydatów: Pawła Abramczyka, Oliwię Błońską, Macieja Pankaua, Rafała Palacza. Opiekunowie Samorządu zaproponowali Eryka Mroza. Kandydaci zaprezentowali na spotkaniu społeczności uczniowskiej swoje programy wyborcze.W dniu 03.10.2019 r. odbyły się tajne wybory wktórych wybrano przewodniczącego-P.Abramczyka, zastępcę-R.Palacza , pozostali kandydaci otrzymali mniejszą ilość głosów.Pawłowi i Rafałowi gratulujemy, a pozostałych kandydatów również zapraszamy do pracy w Samorządzie Uczniowskim.

Światowy Dzień Turystyki

Dnia 27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki – z tej okazji w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj, odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne z cyklu „Dbajmy o krajeńską ziemię”, poświęcone zagadnieniu turystyki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2.Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat tego, co kryje się pod pojęciem turystyki oraz kim jest turysta. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego ludzie podróżują i jakie korzyści niesie za sobą zwiedzanie różnych, ciekawych miejsc. Opowiedzieliśmy też o tym, na czym polega praca w Punkcie Informacji Turystycznej – dlaczego turyści wypoczywający na naszych terenach nas odwiedzają i w jaki sposób im pomagamy. Spotkanie zakończyliśmy plastycznym akcentem – uczniowie nadali barw szkicom-pocztówkom, które przedstawiały różne charakterystyczne dla Sępólna Krajeńskiego budynki m.in. Centrum Aktywności Społecznej, w którym mieści się nasz punkt, Centrum Kultury i Sztuki, Centrum Sportu i Rekreacji, kościół, a także ważny dla każdego mieszkańca herb Gminy Sępólno Krajeńskie. Uczniowie z wielką starannością wykonali to zadanie.

Czytaj więcej...

Jesienny bukiet 2019

"Jesienny bukiet" to konkurs, który corocznie we wrześniu organizuje Samorząd Uczniowski. W tym roku uczniowie wszystkich klas spisali się na medal przynosząc różnorodne  kwiaty. Nie zabrakło hortensji, astrów, słoneczników i innych roślin ozdobnych. Uczniowie klas wspólnie z wychowawcami układali piękne kompozycje. Jury  miało  trudności z wybraniem najładniejszych bukietów, więc  przyznało trzy pierwsze miejsca dla klasy pani A.Heyser-Betańskiej, W.Skórczewskiej i A.Kłodzińskiej. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

Czytaj więcej...

Bezpieczna droga do szkoły 2019

W dniu 23.09. 19r. tj. w poniedziałek odbyło się w naszej szkole coroczne spotkanie pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły i jazda na rowerze”. Zaproszeni goście p. policjant R. Kozak i p. J. Wrażeń omówili zasady bezpieczeństwa jakie należy przestrzegać w drodze do i ze szkoły. Zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Przypominali o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Policjanci omówili również zasady bezpieczeństwa w czasie jazdy rowerem, a także skuterem dla uczniów, którzy korzystają z tego pojazdu. Na zakończenie spotkania przypomnieliśmy wszystkie numery alarmowe, a dla uczniów klas młodszych odbyła się praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych pod czujnym okiem panów policjantów. Szkolnej akcji towarzyszyła także wycieczka rowerowa po okolicach Sępólna przeprowadzona przez p. H. Czerwińską i p. R. Bodzińską, w czasie której w szczególności zwracano uwagę na przestrzeganie przepisów bezpiecznej jazdy na rowerze.

Czytaj więcej...

Kawiarenkowe spotkanie ze zdrową żywnością

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są „Kawiarenkowe spotkania z ...”. Tegoroczna edycja tego jakże ciekawego przedsięwzięcia miała miejsce 19 września 2019 roku. Tym razem "spotkaliśmy się ze zdrowym żywieniem". Uczniowie klas przysposabiających do pracy wraz z paniami M. Żywicką, H. Czerwińską i E. Kozłowską przygotowali zdrowe i bardzo smaczne menu, w którym zaproszeni goście mogli znaleźć zdrowe desery i przekąski przygotowane z warzyw i owoców. Tego dnia aula szkolna zamieniła się w uroczą kawiarenkę, pełną kolorowych dekoracji z owoców i warzyw. Uczniowie z chęcią częstowali się zdrowymi deserami i przekąskami takimi, jak: warzywne serpentynki, marchewkowe ciasto, owocowe szaszłyki, kisiel z jabłkami, galaretka z borówkami oraz zapiekane ziemniaki z sosem jogurtowym.

Czytaj więcej...