SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY

Turniej sprawnościowy jazdy na rowerze.

Na zakończenie cyklu działań związanych z bezpieczeństwem na drodze, zorganizowano turniej sprawnościowy jazdy na rowerze. Odbył się on 24 czerwca na sali gimnastycznej. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy : uczniów starszych i młodszych. W grupie starszej wystartowli: Paweł Abramczyk, Krystian Gruchała, Dominik Bukalski i Dominik Gaca. W grupie młodszej rywalizowali : Krystian Gaca , Alan Krysiak, Filip Owadowski -Wiśniewski i Sebastian Pakulski.
Turniej obejmował następujace konkurencje:
1. jazdę po desce
2. przejazd pod poprzeczką
3. przewiezienie wody ze stolika na stolik
4. rzut piłeczką do kosza w trakcie jazdy
5. jazda slalomem
6. najwolniejszy przejazd rowerem
Uczestnicy uzyskali natępujące wyniki :
 Grupa starsza
 1 miejsce Paweł Abramczyk – 32 p.
2 miejsce Krystian Gruchała – 23 p.
3 miejsce Dominik Bukalski – 19 p.
4 miejsce Dominik Gaca – 12 p.
Grupa młodsza
1 miejsce Krystian Gaca – 27 p.
2 miejsce Alan Krysiak – 23 p.
3 miejsceFilip Owadowski - Wiśniewski – 18 p.
4 miejsce Sebastian Pakulski – 11 p.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi i słodyczami, a pozostali uczestnicy słodyczami.
Turniej został przygotowany i przeprowadzony przez p. Renatę Bodzińską, Hannę Czerwińską i Dagmarę Kozłowską

Konkurs na najładniejszy zeszyt w szkole

Pod koniec roku szkolnego  został przeprowadzany „Konkurs na najładniejszy zeszyt przedmiotowy”. W tym roku ze wszystkich zeszytów wybrano 19, które były prezentowane na wystawie.
Jury w skladzie Mariusz Łubecki i Ewa Redzimska – przedstawiciele społeczności uczniowskiej,w grupie uczniów starszych przyznało następujące miejsca :
I Miłosz Dominiak
II Michał Duber
III Bożena Wielgosz
wyróżnienie Maciej Świetlik

W grupie uczniów młodszychych przyznało następujące miejsca :
I Hubert Siuda
II Szymon Żukowski
III Andrzej Kowalewski
wyróżnienia:
1 Marta Lange
2 Lena Szwochert
3 Aleksandra Chmielewska
4 Mateusz Wojas
5 Weronika Zjawińska
W wystawie oprócz nagrodzonych prezentowane byłyjeszcze zeszyty następujących uczniów:Weroniki Wielgosz, Oskara Engelbrechta, Filipa Michalczewskiego, Krystiana Gruchały, Weroniki Lange, Jana Bralla, Kacpra Kuczkowskiego.
Zeszyty wytypowane do wystawy charakteryzowały się starannością i systematycznością prowadzenia przez uczniów.Często wzbogacone były kolorowymi ilustracjami i zawierały szereg pochwał od nauczycieli za prawidłowo wykonane zadania.
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Turniej wiedzy ze znajomości ruchu drogowego i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

W ramach cyklu działań związanych z bezpieczeństwem przeprowadzono w klasach starszych turniej wiedzy. Odbył się on 21 czerwca. W konkursie udział wzięło 10 uczniów. Test wymagał od uczestników znajomości :
1. zasad poruszania się po drogach,
2. zasad prawidłowego wyposażenia rowerów i rowerzysty,
3. zasad zachowania w czasie wakacji w różnych sytuacjach.
Zwycięzcą turnieju okazała się Weronika Chachaj z kl. VIII, następnie II miejsce wywalczyła Oliwia Błońska z kl. VIII , a na III miejscu uplasował się Paweł Kotek również z kl. VIII. Najlepsi uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a pozostali
uczniowie za udział otrzymali słodycze.

Najlepszy historyk w szkole

Po dwóch latach wróciliśmy do wyborów najlepszego historyka w szkole. Przez prawie tydzień w końcówce roku szkolnego, dwóch uczniów :Paweł Abramczyk oraz Mariusz Łubecki rywalizowało o to miano. Konkurenci musieli wykazać się nie lada wiedzą i umiejętnościami historycznymi. Testy, które pisali obejmowały zakres wiedzy od klasy IV po VIII i wymagały od piszących logicznego myślenia, wiązania faktów, wysnuwania wniosków , umiejętności posługiwania się pojęciami i językiem przedmiotu, a także znajomości dat, postaci oraz wydarzeń. Zwycięzcą rywalizacji okazał się Mariusz Łubecki, który w nagrodę otrzymał dyplom oraz
makietę okrętu wojennego wypełnionego słodyczami.

Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje "

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: ,,Bezpieczne Wakacje". Technika pracy jest dowolna. Prace mogą być grupowe bądź  indywidualne.  Termin  na  ich zgłaszanie  upływa  w dniu 18.06.2021. Każda praca powinna zostać podpisana  z podaniem imienia, nazwiska i klasy ucznia ( uczniów)  i oddana Pani  Małgorzacie  Żywickiej lub Pani Renacie Bodzińskiej. Pozdrawiamy :-)