509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

XXV Kamieńskie Integracyjne Spotkania Twórcze

Dnia 25 października  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyły się XXV Kamieńskie Integracyjne Spotkania Twórcze. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna "Chochliki", która zaprezentowała inscenizację muzyczno- teatralno-taneczną pt: ”Droga do wolności".Tematyka występów artystycznych innych wykonawców była bardzo różnorodna. Obejrzeliśmy programy wokalne, taneczne,przedstawienia teatralne a także kabaret . Program artystyczny w naszej szkole przygotowały p. K.Wargin oraz p. A. Kłodzińska. Wszyscy uczestnicy KIST otrzymali pamiątkowy dyplom i upominek.

Czytaj więcej...

Jesteśmy widzami transmisji spektaklu "Ony” Teatru Powszechnego w Łodzi.

Dnia 11 października o godz. 10.00 odbyła się w naszej szkole transmisja pierwszego spektaklu w nowym roku szkolnym pt:„Ony” z Teatru Powszechnego w Łodzi. Grupa uczniów z klas młodszych obejrzała współczesną baśń dramatopisarki Marty Guśniowskiej, w której to tytułowy bohater wyrusza w pełną przygód podróż, by odnaleźć ojca, którego nigdy nie spotkał. To historia o trudnym czasie przechodzenia z dzieciństwa w dorosłość i skierowana jest do publiczności, która stoi na progu dzieciństwa, ale również dorosłych, by przypomnieć im ten czas.

Impreza plenerowa „W Imię Niepodległej”.

Odzyskanie niepodległości przez Polskę było i jest ważnym wydarzeniem w historii naszej ojczyzny. Pamiętamy o tym co roku, jednak teraz szczególnie wyraźnie chcieliśmy to zaznaczyć. My, to znaczy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Dlatego też 10 października odbyła się impreza plenerowa pn. „W Imię Niepodległej”. Punktualnie o 9:00 młodzież wraz z opiekunami wyruszyła sępoleńską promenadą w kierunku Eko Bazy. Nad głowami powiewały biało-czerwone flagi, dookoła szumiały drzewa, przez które przebijało słońce, a w uszach grała towarzysząca muzyka. Uczniowie w mundurach z kotylionami na piersiach maszerowali w rytm „Piechoty”, „Pierwszej kadrowej” i innych utworów patriotycznych. Po dotarciu na miejsce, rozpalono ognisko i przypomniano o istocie pamięci o czasach walki za wolność naszej ojczyzny.

Czytaj więcej...

Bezpieczna droga do szkoły 2018

Bezpieczna droga do szkoły, jazda na rowerze oraz udzielanie pierwszej pomocy -pod takim hasłem odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami w Komendzie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sępólnie Kr. Gościliśmy tam z wizytą 05.10.18 roku tj. w piątek. Grupa strażaków pod kierownictwem p.R. Lisa oprowadziła nas po tutejszej Komendzie. Dowódca grupy omówił zasady bezpieczeństwa jakie należy przestrzegaćaby zapobiec niebezpieczeństwu jakie może spotkać każde dziecko w czasie jazdy na rowerze i w drodze do szkoły, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przechodzenie przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. Przypomniał uczniom jak należy postępować, gdy w pobliżu będzie biegał obcy pies oraz co zrobić gdy zaatakuje, jaką pozycję, należy przyjąć.

Czytaj więcej...

Cyfrowobezpieczni- spotkanie z rodzicami

Dnia 28 września bieżącego roku szkolnego odbyło się zebranie z rodzicami, mające na celu kontynuację działań edukacyjnych w obszarze cyberpezpieczeństwa. Mentor szkoły zaprezentował film związany z tematyką spotkania oraz nowy materiał. Rodzice mieli okazję zadawać pytania w odniesieniu do nurtujących ich kwestii oraz utrwalić swoją wiedzę na temat zagadnień związanych z cyberprzemocą i cyberbezpieczeństwem. 

Czytaj więcej...