509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Najładniejszy zeszyt

Jak co roku ,podsumowując swoją pracę uczniowie prezentowali swoje najładniejsze zeszyty. W tym roku na wystawę zgłoszono około 40 zeszytów z różnych przedmiotów. Komisja w składzie pani Renata Bodzińska, Hanna Czerwińska oraz Paweł Abramczyk miała wyjątkowo trudne zadanie ze wskazaniem zwycięzcy tego konkursu. Postanowiono więc przyznać trzy szczególne wyróżnienia dla Pawła Czajkowskiego, Oliwiera Pirowicza i Oliwii Błońskiej. Dodatkowo wyróżniono zeszyt Mateusza Wojasa, Huberta Siudę, Jakuba Kozieleckiego, Pawła Abramczyka, Oskara Engelbrechta , Michała Dubera, Damiana Kwiatka, Jana Bralla, Marcela Lesińskiego. Pozostali uczestnicy konkursu za udział również zostali nagrodzeni drobnymi słodkościami. Tegoroczna prezentacja zeszytów cieszyła się bardzo dużą popularnością, a same zeszyty były bardzo starannie i systematycznie prowadzone .

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Ciechanów 7-9.06.19r

W dniach 7-9.06.2019 roku na obiektach sportowych Centrum Sportu i rekreacji w Ciechanowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Do zawodów tych zakwalifikowało się czterech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Do Ciechanowa przyjechały reprezentacje 14 województw. Na starcie stanęło około 160 zawodniczek i zawodników rywalizujących 26 konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch kategoriach wiekowych. Nasza ekipa pod opieką pana Mariusza Czerwińskiego godnie reprezentowała województwo Kujawsko –Pomorskie. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy VI miejsce.

Czytaj więcej...

IV WOJEWÓDZKI TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH „CZWARTKOWE GRANIE”

Dnia 6 czerwca 2019r. w Branżowej Szkole I stopnia w Bydgoszczy odbył się Wojewódzki Turniej Gier Planszowych. Pod opieką pani Hanny Czerwińskiej i Małgorzaty Żywickiej do rywalizacji przystąpili Dominik Gaca i Wojtek Iłejko. Uczniowie wzięli udział w kategorii: warcaby. Dominik Gaca o mały włos nie wskoczył na podium zawodów, zdobywając ostatecznie IV miejsce. Był to ogromny sukces zważywszy na fakt, że Dominik pojawił się pierwszy raz na tego typu zawodach i był najmłodszym uczestnikiem. Dominik i Wojtek za udział w turnieju otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

I WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „ZAADOPTUJ SIĘ”

Dnia 30 maja 2019r. Monika Wyrobek i Dominik Bukalski reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Zaadoptuj się", który miał miejsce w Branżowej Szkole I stopnia w Bydgoszczy. Pod opieką pani Hanny Czerwińskiej i Małgorzaty Żywickiej uczniowie brali udział w debacie i teście wiedzy. Nasi reprezentanci wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ekologii. Dominik Bukalski zdobył III miejsce w kategorii test. Natomiast za udział w debacie Dominik i Monika otrzymali wyróżnienia. Konkursowi towarzyszyła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych plakatów zwiazanych z zagadnieniami ekologicznymi. Również w tym konkursie uczniowie naszej szkoły brali udział. Plakaty zostały wykonane wcześniej i przesłane do Bydgoszczy. W tej kategorii III miejsce zdobył Damian Kwiatek. Wyróżnienia otrzymali: Krystian Gruchała, Marcin Ojdowski, Jan Brall, Maciej Pankau, Mariola Piontkowska i Filip Michalczewski.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni razem” Sępólno Krajeńskie 23.05.19

Dnia 23.05.2019 roku na obiektach sportowych sępoleńskiego Centrum Sportu i Rekreacji obyły się XXV Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Celem tych zawodów było wyłonienie najlepszych lekkoatletów w województwie oraz wytypowanie reprezentacji województwa na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Ciechnowie w dniach 7-9.06.2019.Uczestników zawodów przywitał główny organizator zawodów Pan Mariusz Czerwiński natomiast ceremonii otwarcia dokonał burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski. Do zawodów zgłosiło się 82 zawodniczki i zawodników z dziewięciu szkół województwa kujawsko-pomorskiego: z Grudziądza, Karnowa, Warlubia, Żnina, Tucholi trzech szkół z Bydgoszczy nr 19, 30, 31, oraz Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Zawodnicy rywalizowali w 30 konkurencjach lekkoatletycznych. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim zdobyła 8 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych medali zajmując I miejsce w klasyfikacji medalowej .

Czytaj więcej...