509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Zakończenie roku szkolnego 17/18.

Dnia 22 czerwca o godz.9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 .W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście-starosta sępoleński p.J.Tadych, dyrektor oraz nauczyciele. Na początku miało miejsce podsumowanie osiągnięć, dorobku szkoły za cały rok szkolny. Natomiast uczennica Marcelina Grabarska podsumowała działalność Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali również bogaty program artystyczny. Następnie pani dyrektor M.Niemyjska wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa ukończenia szkoły absolwentom Gimnazjum, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczniom nauczanym indywidualnie. Podziękowała wszystkim za wysiłek włożony w edukację i wspólnie spędzony czas w naszej szkole. Podczas uroczystości zostali wyróżnieni także rodzice, którzy w minionym roku szkolnym współpracowali ze szkołą. Szczególne podziękowanie w postaci upominku za zaangażowanie w życie szkoły otrzymała pani Małgorzata Staszewska. Wielu uczniów otrzymało nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2017-2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się 22 czerwca o godz 9.00 na sali gimnastycznej -ul.Jeziorna

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Kraków 8-10.06.2018r.

 W dniach 8-10.06.2018r. na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Do zawodów tych zakwalifikowało się czterech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Do Krakowa przyjechały reprezentacje 14 województw. Na starcie stanęło około 170 zawodniczek i zawodników rywalizujących 26 konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch kategoriach wiekowych. Nasza ekipa pod opieką pana Mariusza Czerwińskiego godnie reprezentowała województwo Kujawsko –Pomorskie.. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy VI miejsce. Indywidualnie Wiktoria Żłobecka w kategorii dziewcząt młodszych na dystansie 100m była piąta na 800m szósta, Eryk Mróz w kategorii chłopców młodszych na dystansie 100m był szósty, w skoku w dal był siudmy, Patrycja Kiedrowska w kategorii dziewcząt starszych na dystansie 800m była czwarta a w rzucie oszczepem zdobyła brązowy medal natomiast Monika Wyrobek również w kategorii dziewcząt starszych na dystansie 800 metrów po zaciętej walce i w pięknym stylu zdobyła długo oczekiwany pierwszy złoty medal, a na dystansie 3000 m zdobyła brązowy medal.

Czytaj więcej...

Moje pasje – Damian Kwiatek

Pasja to ważna rzecz!

Dzięki niej możemy się odprężyć, nabrać sił do dalszej pracy. Nieważne, czy człowiek jest uczniem, czy emerytem – powinien mieć swoje hobby. Pasja to niekoniecznie angażowanie się w wielkie przedsięwzięcia. Nie musimy podróżować dookoła świata albo wykonywać skoków na bungee. Czasem zwykłem kolekcjonowanie znaczków pocztowych może dać niezmierzoną radość!

Ja również posiadam pasję! Rysuję.

Na pierwszą wystawę moich prac namówiła mnie pani Małgosia. Początkowo nie chciałem, bałem się wyzwisk i wyśmiania, ale w końcu się zgodziłem. Tak powstała I wystawa moich prac – na auli naszej szkoły zostały zaprezentowane prace z mojej ulubionej kolekcji "Ben 10".

Czytaj więcej...

„CYFROWOBEZPIECZNI.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”

Z dużą radością możemy poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu pn. „CYFROWOBEZPIECZNI.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” finansowanego ze środków budżetu państwa otrzymanych od Ministra Edukacji Narodowej w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015−2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach − „Bezpieczna+”.

Zgodnie z założeniami projektu w szkole zostanie zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, który obejmie:

  • spotkania Edukatora z dyrektorem szkoły
  • spotkania Edukatora z uczniami, uczennicami, nauczycielami i nauczycielkami szkoły, w  ramach tzw. „apelu”
  • warsztaty na wybrane tematy cyberbezpieczeństwa
  • spotkania Edukatora z dyrekcją, nauczycielami i innymi pracownikami szkoły.

W efekcie przeprowadzenia przez Edukatora Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego, szkoła zorganizuje spotkania z rodzicami.